Łączymy również języki na:

Nasza historia

Nasza historia

Kilka słów o historii powstania Wieży Babel...

Opowiedzieć w kilku zdaniach o tym jak powstała Wieża Babel jest zarazem zadaniem prostym jak i trudnym. Trudnym, bowiem ciężko ponad dwadzieścia lat doświadczenia w nauczaniu zawęzić do kilkunastu linijek. Łatwym, bo w zasadzie wszystkie te lata to swego rodzaju droga która doprowadziła mnie tu, gdzie jestem. A jestem lektorką, metodyczką, mamą (co jest istotnym faktem – patrz historia Filipa na naszej stronie) oraz dyrektorką Szkoły Języków Obcych Wieża Babel. 

Podróż do miejsca w którym jestem dziś wiodła przez wspaniałe doświadczenie bycia nauczycielką angielskiego w takich miejscach jak Kolumbia, Kostaryka, Anglia oraz Polska. Myśl o tym, żeby założyć własną szkołę językową kiełkowała u mnie przez kilka lat. Bardzo mocno zaprocentował czas spędzony w Ameryce Łacińskiej, gdzie mogłam przekonać się jak wielką wartość ma nauka języka – ale w gruncie rzeczy każdej dyscypliny – w oparciu o dobre relacje. Mam na myśli przede wszystkim relacje na płaszczyźnie nauczyciel – uczeń, ale ogólnie rzecz ujmując moc pozytywnych relacje z ludźmi to jedna z najcenniejszych lekcji jaką wyniosłam z tamtego okresu, tamtych doświadczeń, poznanych ludzi i miejsc.

Po powrocie do Polski jeszcze będąc w ciąży z pierwszym synem otwierałam swoją szkołę językową wiedząc, że będzie ona oparta o edukację przez relacje, mocno skupiającej się na kwestii komunikacji – speaking – z wykorzystaniem nowoczesnych metod, narzędzi i pomocy edukacyjnych w ramach szkolnego językowego laboratorium. Wszystkie te elementy miały umożliwiać efektywną naukę języków obcych. Dziś mogąc obserwować, jak kursanci naszej szkoły kończą kolejne edycje i etapy nauki osiągając przy tym znakomite rezultaty wiem, że wszystkie te lata wysiłków i pracy nie poszły na marne.

Najlepszą nagrodą dla mnie jest fakt, że oprócz dumy ze wszystkich naszych kursantów mogę przeżywać swoją własną, olbrzymią dumę z własnych dzieci. Moich dwóch aktualnie nastoletnich synów udało mi się pokierować tak, że dziś są posiadaczami cenionych certyfikatów językowych Cambridge.

Stella Bautista
Dyrektor SJO Wieża Babel

Wieża Babel na przestrzeni lat

0

lat na rynku

0

lektorów

0

kursantów

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o naszej szkole:

Odtwórz wideo

...Oraz przeczytania kilku słów o naszej przyszłości

Na przestrzeni lat nasza szkoła zmieniła się znacząco, ponieważ zmieniają się czasy, zmieniła się sama edukacja, jej trendy i nowinki. Chociaż wiemy, że sporo już za nami, to absolutnie nie powiedzieliśmy ostatniego słowa jeśli chodzi o nauczanie. Trzymamy rękę na pulsie, szukamy sposobów na udoskonalanie naszych metody, podwyższania naszych kompetencji, powiększenia wiedzy naukowej. 

Dlatego też jesteśmy w stałej współpracy ze znakomitościami z dziedzin metodologii nauczania, edukacji, psychologii, rozwoju osobistego. Wszystko po to abyśmy mogli jeszcze lepiej wsłuchiwać się w potrzeby kolejnych pokoleń uczniów, kursantów, studentów których będziemy mieć przyjemność uczyć. Wiemy o tym, że tylko idąc z duchem zmieniającego się świata, możemy dotrzymywać mu tempa w dziedzinie tak istotnej jak edukacja. Mając mocne oparcie w fundamencie naszych dotychczasowych doświadczeń z ekscytacją patrzymy w przyszłość.

2006
Założenie szkoły Wieża Babel

Młoda, ambitna dziewczyna tuż po studiach stawia wszystko na jedną kartę, i pragnie realizować swoje marzenie - efektywną edukację językową dostępną dla każdego.

Brzmi jak opis amerykańskiego przeboju kasowego z Julią Roberts albo Kate Winslet w roli głównej? Bynajmniej, to jest more/less początek naszej szkoły, Wieży Babel.

 

2010
Akredytowane Centrum Metody Teddy Eddie

W roku 2010 jako pierwsza
szkoła w Polsce, absolutnie zauroczona  by nie powiedzieć wręcz zakochana wręcz od pierwszego wejrzenia w metodzie
Teddy Eddie wprowadzamy ją do naszych kursów.

Zostajemy tym samym pierwszym Akredytowanym Centrum Metody Teddie Eddie w Polsce.               

2015
Wieża Babel otrzymuje status Partner Premium

Nasze uczucia względem metody Teddy Eddie były absolutnie odwzajemnione jak się po czasie okazało. Już w 2015 roku twórcy metody docenili naszą szkołę i za spełnienie wielu rygorystycznych wymagań docenili nas, nadając naszej szkole status: Partner Premium - który nieprzerwanie od dnia nadania posiadamy do dziś.

2016
Centrum Przygotowujące do Egzaminów Cambridge

Nie chcąc spoczywać na laurach już w roku 2016 otrzymaliśmy kolejne wyróżnienie, otóż Wieża Babel uzyskała status Centrum Przygotowującego Do Egzaminów Cambridge. Ten krok nie był wymagany przez nikogo z zewnątrz, był natomiast wyrazem naszej ambicji. Co także istotne, nasi kursanci mają możliwość podchodzić do egzaminów Cambridge na miejscu w Mysłowicach.

 

2016
Centrum Metody Savvy Ed - kolejna akredytacja

Już nie tak młodzi, lecz wiąż piękni, a na dodatek ze sporym zdobytym doświadczeniem w metodzie Teddy Eddie mogliśmy z radością przystąpić do nauczania metodą Savvy Ed - bo małe dzieci rosną szybko, i metoda Savvy Ed została stworzona właśnie dla starszych dzieci, stając się młodszym bratem kursu Teddy Eddie. To jednak nie był koniec rozwoju naszej szkoły.

 

2021
Akredytowane Centrum Metody Edward’s League

Tak jak szybko maluchy stają się starszakami, tak starszaki dojrzewają do bycia nastolatkami. Edward's League to znakomita odpowiedź na potrzeby nauczania nastolatków. Jesteśmy dumni, że byliśmy wśród 20 szkół w Polsce zaproszonych do pilotażowej implementacji kursu. Bez pracy nie ma kołaczy, a pracę i kołacze lubimy bardzo.

 

Nasze certyfikaty

Galeria

Ale to przecież jeszcze nie koniec!!!
Nasza historia toczy się dalej…

Dziękujemy za rejestrację w naszym newsleterze.

Teraz już nic Cię nie ominie :-)