Łączymy również języki na:

O nas

O nas

Nasza misja

Jedna z najtrudniejszych rzeczy, napisać coś o sobie, a w tym wypadku o nas, czyli o naszym zespole. No więc zbiorczo mamy kilkadziesiąt lat doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Są wśród nas rodzice z kilkunastoletnim stażem: wychowywania własnych pociech, doświadczeń bycia rodzicem, upadków i wzlotów w procesie wychowywania młodych istot. Są także studenci z wysokim poziomem energii, otwartością na świat oraz młodzieńczym spojrzeniem na proces nauczania, przekazywania wiedzy, zachęcania dzieci i młodzieży do poznawania świata. Nasz aktualny skład zespołu w Wieży Babel to rezultat wieloletniego poszukiwania własnej drogi w edukacji, tożsamości jako szkoła języków obcych, cech, umiejętności, predyspozycji lektora, którego postrzegamy jako przewodnika towarzyszącego w edukacji innych. Dziś wiemy dużo lepiej niż na samym początku -17 lat temu – że naszymi wartościami są praca zespołowa, otwarta komunikacja, naturalna ciekawość innych, spore pokłady cierpliwości, nieskrywane poczucie humoru, wysokie poczucie odpowiedzialności. I chociaż każdy z nas jest inny, chociaż w wielu kwestiach różnimy się od siebie, nie nazwalibyśmy siebie indywidualistami. Wręcz przeciwnie, kilkanaście lat doświadczenia pozwala nam mówić o sobie gracze zespołowi. Jako szkoła łączymy języki, a jako miejsce pracy łączymy nasze indywidualne charaktery, osobowości, mocne strony, umiejętności i zasoby w tworzenie przyjaznego środowiska pracy, do którego bardzo często przychodzimy z dużą chęcią, ekscytacją i satysfakcją.

Poznaj nas bliżej

🇬🇧 🇪🇸

Stella Bautista

• LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO I HISZPAŃSKIEGO
• DYREKTOR SJO WIEŻA BABEL

To po prostu fikcyjny tekst branży poligraficznej i składu. Lorem Ipsum był standardowym w branży fikcyjnym tekstem od XVI wieku, kiedy nieznana drukarnia wzięła kambuz z czcionką i poskładała ją, by stworzyć zeszyt z wzorami czcionek. Przetrwał nie tylko pięć wieków, ale także skok w kierunku składu elektronicznego, pozostając w zasadzie niezmieniony. Przetrwał nie tylko pięć wieków, ale także skok w kierunku składu elektronicznego, pozostając w zasadzie niezmieniony.

🇬🇧

Bartłomiej Czaja

• Lektor Języka Angielskiego
• Certyfikowany Opiekun Metody Savvy Ed
• Koordynator Egzaminów Cambridge

Mam na imię Bartek, jestem lektorem języka angielskiego oraz wielkim pasjonatem języków. Parę lat temu zrodziła się w mojej głowie myśl-marzenie efektywnej nauki innych języka angielskiego w miłej atmosferze dając przy tym ogromne wsparcie uczniom. Chcę zaszczepić w innych ogromną chęć nauki języków oraz motywować na każdym kroku tej wspaniałej podróży. Jestem także osobą ambitną, która stara się udoskonalać swój lektorski oraz językowy warsztat. Nauka wszelkich języków sprawia mi osobiście ogromną przyjemność. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki z kategorii Sci-fi i fantasy, a także jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen.

Rodzice kursantów Bartka postrzegają go jako osobę: profesjonalną, cierpliwą, wyrozumiałą, spokojną i uprzejmą.

🇬🇧

Marek Warski

• lektor języka angielskiego
Mam na imię Marek. W Wieży Babel prowadzę zajęcia z języka anielskiego w grupach Teddy Eddie. Jako edukator edukacji przyrodniczej, opiekun kolonijny a przede wszystkim tata dwójki dzieci – córki i syna – z przyjemnością wykorzystuję swoje doświadczenie z pracy z dziećmi w edukacji językowej. Jako niespełniony sportowiec, aktor i muzyk mam dodatkowe narzędzia do wplatania w swoje zajęcia rozmaitych elementów które dodatkowo uskuteczniają naukę języka angielskiego, zaś przede wszystkim sprawiają, że dzieci z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach. Wielką radością jest dla mnie, że na koniec zajęć dzieci zaskoczone wołają: Już koniec? My chcemy jeszcze!
 
 
Rodzice kursantów Marka mówią o nim że jest osobą: kompetentną, cierpliwą, zabawną, ciepłą i miłą.
🇬🇧

Zuela Górka

• lektor języka angielskiego

Zuela od kiedy jest z nami w Wieży Babel, miała przyjemność prowadzić wszystkie grupy wiekowe w kursach dla dzieci i młodzieży, począwszy od dzieci 3 letnich wzwyż. Można zatem powiedzieć, że wszystkie nasze programy zna od podszewki. Co więcej, znakomicie je realizuje, skutecznie prowadzi kursantów którzy osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminach Cambridge. Rodzice naszych kursantów postrzegają Zuelę jako osobę ciepłą, profesjonalną, rzetelną, solidną, do której można zwrócić się z każdą sprawą.

 

Rodzice kursantów Zueli widzą ją jako osobę: profesjonalną, miłą, spokojną, sympatyczną i serdeczną.

🇩🇪

Monika Hareńczyk

• lektor języka niemieckiego
• opiekun klienta

Mam na imię Monika i jestem obecna w Wieży Babel praktycznie od początku jej istnienia. Jestem tu odpowiedzialna za nauczanie języka niemieckiego, a także za kontakt z klientem. Wieża Babel to również miejsce, w którym dzielę się z moimi Kursantami doświadczeniami z wieloletnich pobytów w krajach niemieckojęzycznych, wiedzą i umiejętnościami nabytymi w czasie studiów germanistycznych w kraju i zagranicą oraz efektami szkoleń i kursów zakończonych także międzynarodowymi certyfikatami. Kursanci cenią sobie we mnie i mówią o mojej umiejętności zarażania chęcią do nauki języka niemieckiego. Niektórzy twierdzą również, iż nawet dla najbardziej językowo opornych kursantów nauka języka niemieckiego ze mną jest po prostu przyjemna.

 

Rodzice kursantów Moniki postrzegają ją jako osobę: ciepłą, empatyczną, pomocną, cierpliwą i obowiązkową.

🇬🇧

Aleksandra Marzec

• Certyfikowany Lektor języka angielskiego
• Certyfikowany Opiekun Metody Teddy Eddie

Mam na imię Ola. Jestem z wykształcenia nauczycielem przedszkola, który w zawodzie odnajduje swoją pasję już od paru dobrych lat. Staram się w swojej pracy z dziećmi ciągle poszukiwać, odkrywać i motywować. Zawsze staram się podchodzić indywidualnie do każdego dziecka. Moje doświadczenie pedagogiczne pozwoliło mi się także odnaleźć w roli lektora najmłodszych dzieci. Moje zajęcia są pełne zabawy, kreatywności, śmiechu, radości i szacunku. Staram się rozwijać i czerpać z pracy z dziećmi jak najwięcej, dlatego praca w zespole Wieży Babel daje mi mnóstwo satysfakcji. Jestem również opiekunem metody Teddy Eddie i staram się wspierać innych lektorów. Prywatnie jestem miłośniczką czekolady, Harrego Pottera i mamą.

Rodzice kursantów Oli widzą ją jako osobę: sympatyczną, uśmiechniętą, kompetentną, profesjonalną i energiczną.

🇬🇧 🇪🇸

Tymoteusz Masarczyk

• lektor języka angielskiego
• lektor języka hiszpańskiego
• certyfikowany opiekun metody
Edward's League

Mam na imię Tymek. Jestem w Wieży Babel lektorem języka angielskiego i hiszpańskiego. Bardzo lubię pracować z młodszymi ode mnie osobami i pomagać im w rozwoju językowym, ale nie tylko. Na zajęciach chcę tworzyć przestrzeń, która daje uczniom poczucie bezpieczeństwa i dzięki temu korzystne warunki do nauki. W naszej szkole pracuję obecnie w grupach Edward’s League 1, Junior 5 oraz przygotowującej się do egzaminu ósmoklasisty. Cenię sobie pracę w każdej z nich, kontakt z każdym uczniem jest dla mnie przygodą a obserwowanie ich postępów wielką radością. Na co dzień lubię czytać książki, oglądać filmy oraz jeździć na koncerty. Interesuje mnie szczególnie literatura latynoamerykańska.

 

Rodzice kursantów Tymka mówią o nim że jest osobą: miłą, komunikatywną, sympatyczny, sumienną i profesjonalną.

🇬🇧

Katarzyna Jałmużniak

• lektor języka angielskiego

Mam na imię Kasia, jestem lektorem języka angielskiego. W Wieży Babel uczę grupy Savvy Ed oraz Junior Stars. W swojej pracy uwielbiam obserwować jak dzieci z zapałem pragną rozwijać swoje umiejętności językowe, a ja jako lektor mogę ich w tym procesie wspierać i służyć pomocą w przyjemniej atmosferze. W wolnym czasie lubię podróżować w polskie oraz zagraniczne miejsca. Jestem również fanką filmów i seriali.

 

Rodzice kursantów Kasi widzą ją jako osobę: sympatyczną, wymagającą, uprzejmą, serdeczną i zaangażowaną.

🇬🇧

Magdalena Trzcionka

• lektor języka angielskiego

Mam na imię Magda, jednakże wielu moich znajomych oraz moich uczniów zna mnie jako Maja. W Wieży Babel dopiero zaczęłam swoją przygodę, jestem lektorem w grupach Teddy Eddie Start, ABC oraz School. Uwielbiam różnorodność językową, podróżując przywożę ze sobą zasłyszane słowa, czasem zapał do nauki do nowej innej wymowy. Jestem szczęśliwa mogąc podzielić się moją pasją z moim najmłodszymi uczniami, rozbudzić w nich ciekawość i sprawić, że poznawanie nowego języka będzie dla nich przyjemnością.

Rodzice kursantów Magdy postrzegają ją jako osobę: sympatyczną, konkretną, miłą, kontaktową, kreatywną.

🇬🇧 🇪🇸

Martyna Kucia

• lektor języka ANGIELSKIEGO
• lektor języka hiszpańskiego

Mam na imię Martyna i w Wieży Babel jestem lektorką języka angielskiego i hiszpańskiego. Języki obce od zawsze były moją pasją (cały czas w pocie czoła pracuję jeszcze nad moim włoskim i rosyjskim). Moim językowym zamiłowaniem uwielbiam się dzielić z innymi. Na zajęciach chcę tworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę, dzięki czemu nauka języków nie będzie “nudnym przymusem”, lecz ciekawą dla ucznia aktywnością.
Ponadto interesuję się również tańcem, musicalem i filmem.

Rodzice kursantów Martyny mówią o niej że jest osobą: kompetentną, miłą, ciepłą, wyrozumiałą i sympatyczną.

Aleksandra Kłos

• lektor języka angielskiego

Mam na imię Ola, w Wieży Babel uczę języka angielskiego. Na co dzień pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym zatem w ich towarzystwie czuje się bardzo swobodnie. Dzięki mojemu doświadczeniu zajęcia zawsze są wypełnione zabawą i dziecięcą energią dzięki czemu upływają one w miłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo cenię sobie kontakt z dziećmi i obserwowanie jak zdobywają wiedzę i czynią postępy, jest to dla mnie niezwykle ważne jako nauczyciela, wychowawcy, a prywatnie także mamy. Moimi zainteresowaniami są szczególnie rysunek i malarstwo, a także dobre kino koniecznie z karmelowym popcornem 🙂

 

Rodzice kursantów Oli postrzegają ją jako osobę:

Aneta Granatowska

• opiekun klienta

Mam na imię Aneta i od paru lat mam przyjemność pracować w sekretariacie Wieży Babel. W Wieży Babel odkryłam jak dużo satysfakcji i zadowolenia może sprawiać praca z fantastycznym i profesjonalnym zespołem ludzi, zaangażowanym w to co robi. Cenna jest również dla mnie możliwość poszerzania swoich kompetencji zawodowych, tak aby jak najlepiej służyć pomocą i wsparciem naszym klientom i kadrze lektorskiej. W wolnym czasie lubię podróżować szczególnie gdy wiąże się to ze zwiedzaniem zabytków. Lubię dobre filmy oglądane na dużym ekranie w sali kinowej.

 

Klienci Wieży Babel postrzegają Anetę jako osobę: pogodną, miłą, pomocną, serdeczną oraz kompetentną.

Liwia Golisz

• opiekun klienta

Mam na imię Liwia i w Wieży Babel jestem opiekunem klienta dlatego najczęściej można spotkać mnie w sekretariacie. Odpowiadam również za marketing w naszej szkole. Jestem osobą kontaktową, sumienną i chętną do pomocy w każdej sytuacji. Z zawodu jestem logistykiem i w dalszym ciągu kształcę się w tym kierunku. Prywatnie za to jestem wielkim miłośnikiem zwierząt. Najbardziej uszczęśliwia mnie spędzanie czasu z bliskimi najlepiej odwiedzając przy tym piękne miejsca.

 

Klienci Wieży Babel postrzegają Liwię jako osobę: miłą, pomocną, sympatyczną oraz rzetelną. 

Dlaczego Wieża Babel tak bardzo trafia do dzieci i młodzieży?​

…I to wszystko tylko i aż dzięki temu, że podążając za słowami Śniadeckiego udało nam się wypracować sposób nauczania który jest…PRZYJEMNY! Właśnie tak. Okazuje się bowiem, że nie jest to Święty Graal edukacji, i  lekcje angielskiego mogą być PRZYJEMNE.

Nasi kursanci gdy tylko pojawią się na pierwszych zajęciach odkrywają na własnej skórze, że podoba im się:

 • że są one fajne,
 • że mogą się tu dobrze czuć,
 • że są traktowani z szacunkiem,
 • że mają relację z lektorem,
 • że mogą się śmiać, i nie muszą siedzieć cicho i to w niewygodnych ławkach.

A jednocześnie, robią niesamowite postępy w nauce języka…

…No bo faktycznie nauczanie w duchu pozytywnej dyscypliny jest naszym szkolnym DNA. Bo jest dla nas ogromnie ważne pracować na relacjach, gdzie jak najlepsza komunikacja jest priorytetem, a dzieci mają prawo do szacunku. Czerpanie radości z nauki oraz doświadczanie przez dzieci, że zajęcia z angola mogą być fajne to klucz do drzwi, które otwierają nas na przestrzeń w której nasi kursanci mogą zacząć realnie przyswajać język angielski – bo jest to przyjemność, a nie przymus…

 

Ale drogi Rodzicu może myślisz sobie: fajnie fajnie, ale czego wy tak właściwie jesteście w stanie nauczyć z tego angielskiego mojego dziecka? No i właśnie o to chodzi! My nie jesteśmy placówką zapewniającą fajne zabawy dla dzieci. My poprzez fajną zabawę uczymy dzieci bardzo konkretnych rzeczy.

Nasze kursy, stworzone przez grono metodyków anglistyki stworzone są by nauczyć dzieci angielskiego w zakresie:

 

Słuchania ze zrozumieniem

Mówienia pełnymi zdaniami

Płynnego czytania

Pisania

I o ile są to 4  główne cele, to nie jest to wyczerpanie naszego konceptu nauki języków. Bo oprócz tego Twoje dziecko będzie doświadczało:

Zachęty do komunikowania się na zajęciach w 100% w poznawanym języku.

Słownictwa w różnych kontekstach.

Korzystania ze swojego ciała – ruch jako nośnik impulsów do przyswajania wiedzy.

Wykorzystania gestykulacji/mimiki podczas zajęć językowych.

Śpiewania, mówienia rymowanek w grupach dziecięcych.

Komunikowania się za pomocą pełnych zdań w grupach młodzieżowych.

Współpracy z innymi uczestnikami kursów w parach jak i w większej grupie.

Zachęcania do kreatywności i spontaniczności.

Doświadczania wielu śmiechogennych sytuacji.

Zdobywania wiedzy która umożliwia pewniejsze podchodzenie do egzaminów językowych: Cambridge Exams, DELE ESPANOL

O dobrej zabawie już wspominaliśmy?

A jakie jeszcze informacje mogą Wam pomóc w zbudowaniu mentalnego obrazu tego kim jesteśmy, jacy jesteśmy, czego można się po nas spodziewać? Otóż doświadczenie w nauce języków obcych we własnej szkole zdobywamy od 2006 roku. Jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce, która zaufała metodzie nauczania języka angielskiego dzieci Teddy Eddie, i do dziś czerpiemy z tego kilkunastoletniego doświadczenia, będąc dumnymi z tego, że dziś metoda ta gości w ponad 300 placówkach w Polsce, a także rozpoczęła ekspansję na inne kraje: Czechy, Słowację, Hiszpanię. Prawdą też jest, że szczycimy się z faktu, że jesteśmy pionierami metody Teddy Eddie w Polsce, i szlakiem którym od chwili jej powstania, tj. od 2009 roku szliśmy jako pierwsi, do dziś przeszło już ponad 28000 kursantów.

Tytuł

0

to wtedy powstała nasza szkoła i to od tego roku zdobywamy doświadczenie w nauce języków obcych

0

szkoła w Polsce która zaufała metodzie nauczania języka angielskiego dzieci Teddy Eddie

0

od tego roku posiadamy statut Cambridge Preparation Centre a to oznacza że jesteśmy jedyną szkołą w Mysłowicach która przeprowadza egzaminy Cambridge dla naszych kursantów oraz dla osób z zewnątrz

A co z Tobą drogi Rodzicu? A co mamy dla Ciebie Rodzicu?

Może czytasz to wszystko i myślisz, że brzmi to interesująco, ciekawie z perspektywy dziecka, które będzie czerpało z tych wszystkich dobrodziejstw. Ale gdzie w tym wszystkim jesteś Ty?

Przez kilkanaście lat prowadzenia szkoły języków obcych nauczyliśmy się sporo również w tym zakresie – relacji z Rodzicami. Jesteśmy głęboko przekonani, że:

dostrzegalne efekty nauczania

zadowolenie oraz entuzjazm

z jakimi dziecko przychodzi na nasze zajęcia jest dla Rodzica ważnym wyznacznikiem sensu korzystania z kursów nauki języka obcego.

Naszą rolę w budowaniu znakomitych relacji z Rodzicami naszych kursantów opieramy na:

Otwartej komunikacji;

DZIECI MŁODSZE - TE

DZIECI STARSZE - SE, EL, WB COLLEGE

 • nasi lektorzy na bieżąco przekazują zakres zrealizowanego materiału,
 • raz w tygodniu każdy rodzic otrzymuje podsumowanie zajęć z danego tygodnia ze wskazaniem co udało się wprowadzić, utrwalić, przećwiczyć oraz sugestiami do pracy w domu,
 • dwa razy w roku Rodzice otrzymują raport postępu swojego dziecka, który w formie opisowej opowiada o postępach nabytej wiedzy i umiejętnościach,
 • lektorzy co najmniej raz w roku przekazują rodzicom indywidualnie informacje na temat dziecka, wskazując na mocne strony, opowiadając jak widzą dzieci na zajęciach, ich pracę, integrację z grupą, poziom zaangażowania,
 • Wszystkie informacje dotyczące kursów, wydarzeń, przypominajki przekazywane są na bieżąco przez nasz sekretariat,
 • Z każdym kolejnym rokiem szkolnym, w każdej grupie i od każdego rodzica oczekujemy jednocześnie otwartej komunikacji w naszą stronę. Zawsze z szacunkiem wysłuchamy obaw, dowiemy się o trudnościach jakie mogą pojawić się w związku z wejściem dzieci, zwłaszcza tych najmniejszych do nowej grupy, w nowej sytuacji, i to jeszcze w języku angielskim,
 • równie ciekawi jesteśmy wszelkich pozytywów na temat dzieci, sukcesów małych i dużych w przedszkolu czy szkole, ciekawych wydarzeniach z ich życia, zainteresowań i pasji. To wszystko oprócz tego, że ciekawi nas tak po prostu, ponieważ ciekawią nas dzieci, to nieraz pozwala nam lepiej budować z dziećmi pozytywną więź, głębszą relację, które mają niebagatelny wpływ na przyswajanie przez dzieci wiedzy

O zespole, tzn. o nas, czyli o ludziach, którzy tworzą Wieżę Babel

Jedna z najtrudniejszych rzeczy, napisać coś o sobie, a w tym wypadku o nas, czyli o naszym zespole. No więc zbiorczo mamy kilkadziesiąt lat doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Są wśród nas rodzice z kilkunastoletnim stażem: wychowywania własnych pociech, doświadczeń bycia rodzicem, upadków i wzlotów w procesie wychowywania młodych istot. Są także studenci z wysokim poziomem energii, otwartością na świat oraz młodzieńczym spojrzeniem na proces nauczania, przekazywania wiedzy, zachęcania dzieci i młodzieży do poznawania świata. Nasz aktualny skład zespołu w Wieży Babel to rezultat wieloletniego poszukiwania własnej drogi w edukacji, tożsamości jako szkoła języków obcych, cech, umiejętności, predyspozycji lektora, którego postrzegamy jako przewodnika towarzyszącego w edukacji innych. Dziś wiemy dużo lepiej niż na samym początku -17 lat temu – że naszymi wartościami są praca zespołowa, otwarta komunikacja, naturalna ciekawość innych, spore pokłady cierpliwości, nieskrywane poczucie humoru, wysokie poczucie odpowiedzialności. I chociaż każdy z nas jest inny, chociaż w wielu kwestiach różnimy się od siebie, nie nazwalibyśmy siebie indywidualistami. Wręcz przeciwnie, kilkanaście lat doświadczenia pozwala nam mówić o sobie gracze zespołowi. Jako szkoła łączymy języki, a jako miejsce pracy łączymy nasze indywidualne charaktery, osobowości, mocne strony, umiejętności i zasoby w tworzenie przyjaznego środowiska pracy, do którego bardzo często przychodzimy z dużą chęcią, ekscytacją i satysfakcją.nie jesteśmy indywidualistami, że uczymy się pracy zespołowej,

Opinie Rodziców

Do poczytania...

Ale możesz też obejrzeć: